aan het laden...
+Extra

Mary and Max

2009
Deze film heeft extra content beschikbaar na aankoop ticket
na aankoop
  • Kijkwijzer 12
  • Discriminatie
  • Drugs
  • Groftaalgebruik

Prachtigmooi, tragikomisch stop-motion-meesterwerk met stemmen van Philip Seymour Hoffman, Toni Collette en Eric Bana, dat met zwarte humor en ontroerende eerlijkheid een ongewone vriendschap tot leven brengt.
 
De grote doorbraak van regisseur Adam Elliot (Memoir of a Snail) kreeg destijds geen officiële release in Nederland, maar is nu dus eindelijk te zien in Kijkhuis!

Credits

Regie
Adam Elliot
Cast
Toni Collette, Eric Bana, Philip Seymour Hoffman
Genre
animatie, drama
Speelduur
92
Land
Australië
Taal
Engels

Storyline

De achtjarige Mary Dinkle groeit op in een grauw voorstadje van Melbourne, Australië en heeft het niet makkelijk. Haar ouders negeren haar en op school wordt ze gepest vanwege de kastanjebruine wijnvlek op haar voorhoofd. Op een dag, uit pure nieuwsgierigheid, plukt ze willekeurig een naam uit een Amerikaans telefoonboek en stuurt een brief naar Max Horovitz, een zwaarlijvige, 44-jarige Joodse man met Asperger in het chaotische New York. Wat begint als een onschuldige briefwisseling groeit uit tot een intense, decennialange vriendschap tussen twee buitenbeentjes die elkaar beter begrijpen dan wie dan ook.