- Kijkwijzer 12
- Angst
- Geweld
- Groftaalgebruik
Les Vacances de Monsieur Hulot speelt zich af in een badplaats aan de Atlantische kust waar vakantiegangers hun stedelijke gewoontes meenemen naar een omgeving die juist bedoeld is voor rust en ontspanning.
In deze setting arriveert Monsieur Hulot in zijn oude, lawaaierige auto met de eenvoudige bedoeling om van zijn vakantie te genieten. Door zijn naïeve en onhandige aard veroorzaakt hij echter onbedoeld een reeks kleine verstoringen en misverstanden. Hoewel zijn intenties altijd goed zijn, leiden zijn acties voortdurend tot lichte chaos, waardoor de rust van de hotelgasten langzaam maar zeker wordt verstoord en de ogenschijnlijk serene vakantiesfeer uit balans raakt.
Les Vacances de Monsieur Hulot is een fundamenteel vertrekpunt in Tati’s werk, waarin de figuur Hulot voor het eerst volledig tot leven komt als katalysator van subtiele chaos in een ogenschijnlijk ordelijke wereld.
De film is volledig gerestaureerd, waardoor de zomerse kustbeelden, de fysieke komedie en de subtiele details van Tati’s mise-en-scène met hernieuwde helderheid en scherpte zichtbaar worden.
Jour de fête speelt zich af in het landelijke Sainte-Sévère, waar een kermis neerstrijkt met woonwagens, een draaimolen en een rondreizende bioscoop.
Mon Oncle speelt zich af tussen twee werelden die elkaar scherp contrasteren: een hypermoderne, steriele woonwijk en een meer traditionele, levendige omgeving.
Trafic is een typisch werk van Jacques Tati waarin humor ontstaat uit vertraging, miscommunicatie en de fragiele illusie van efficiëntie in een hyper gemotoriseerde wereld.
Playtime volgt twee parallelle lijnen die elkaar uiteindelijk kruisen in een hypermoderne, glanzende maar desoriënterende versie van Parijs.
Parade fungeert als een soort afsluitend gebaar in Tati’s carrière: een warme, speelse overdracht van zijn artistieke taal aan een nieuwe generatie performers, en een viering van het levende spektakel zelf.